Eco-Shell

Eco-Shell

Nepremokavý, priedušný a udržateľný

Eco-Shell je vlastný vysokofunkčný vrchný materiál spoločnosti Fjällräven, ktorý poskytuje úplnú ochranu vo vlhkom počasí a náročných podmienkach. Zároveň tiež spĺňa prísne požiadavky na udržateľnosť, pretože podľa nášho názoru nemôžete predsa zradiť životné prostredie, keď ste v divočine a vyhľadávate nádherné zážitky.

Z tohto dôvodu má Eco-Shell vonkajšiu vrstvu vyrobenú z recyklovaného polyesteru, ktorá je impregnovaná bez použitia fluórokarbónov (environmentálne nebezpečných látok, ktoré sa pri praní oblečenia a takisto pri jeho nosení vo voľnej prírode šíria ďalej, viac pod lánkom). Membrána a vnútorná vrstva sú vyrobené z polyesteru, vďaka čomu sa ľahšie recyklujú, keď na to nastane čas. Okrem toho má oblečenie z materiálu Eco-Shell vyvážený vplyv na životné prostredie.

Najvyššia funkčnosť vtedy, keď je potrebná

Eco-Shell je naozaj zaujímavý materiál vďaka tomu, že má rovnako vysoké technické vlastnosti ako iné pokrokové vrchné materiály. Nepremokavá membrána neprepustí vietor, dážď a mokrý sneh, takže neprechladnete, a zároveň je priedušná a odvádza pot.

Tento materiál je ľahký, nešuští a tiež umožňuje voľnosť pohybu. Vďaka tomu je Eco-Shell dokonalou posilňujúcou vrstvou vo vlhkých podmienkach na bunde alebo nohaviciach z materiálu G-1000, flísovom alebo podobnom odeve.

Škodlivé fluórokarbóny

Prečo spoločnosť Fjällräven používa impregnáciu bez obsahu fluórokarbónov

Fluórokarbóny sa často využívajú na impregnáciu textilu, aby odpudzoval vodu a nečistotu. Impregnácia upravuje napätie povrchu odevu, by sa na ňom z vody vytvorili kvapky a stiekli dolu. Nevýhodou je, že sa ukázalo, že spomínané chemické látky majú aj iné, menej žiaduce vlastnosti.

Fluórokarbóny sú chemicky stabilné, čo znamená, že sa v prírode nerozkladajú, ale šíria sa dostávajú sa do živých organizmov. Niektorí výskumníci tvrdia, že majú vplyv na reprodukčný systém cicavcov a na tvorbu hormónov. Existuje podozrenie, že sú karcinogénne a dokážu prekonávať veľké vzdialenosti, pretože sa vyskytli dokonca v polárnych oblastiach.

Z tohto dôvodu používa spoločnosť Fjällräven pri odevoch Keb Eco-Shell i všetkých ostatných našich produktov impregnáciu iba bez obsahu fluórokarbónov.

Tip: Nová impregnácia bez obsahu fluórokarbónov

Pri najbližšej návšteve predajne s outdoorovým tovarom kvôli impregnácii odevu žiadajte výrobok impregnovaný bez obsahu fluórokarbónov. Máme produkty, ktoré do odevov dostanete pri praní alebo i nasprejovaním.