Teleskopy

Teleskop OPTICON Discovery
1 ks
Zväčšenie: 450 x
skladom do 14 dní

Veľký viacúčelový ďalekohľad s veľkým potenciálom pre pozorovanie. Návrhári teleskopu spojili to najdôležitejšie - ľahkú manipuláciu a pôsobivé zväčšenie. Primárne zrkadlo s priemerom 114 mm a ohniskovej vzdialenosti nastaviteľnej až 900 mm zaisťujú, spoločne s vysokou kvalitou šošoviek, svetlý a čistý obraz hviezd, planét a Mesiaca. Optika ďalekohľadu umožňuje pozorovanie fáz Venuše, Saturnu, planetárne prstence Jupitera a ich mesiacov.

Zodiac je vybavený tromi výmennými šošovkami Barlow, vďaka ktorým je možné zäčšenie zdvojnásobiť. Optická trubica je namontovaná na full-size statív s hlavou AZ, ktorá je navrhnutá zvlášť pre nadšených začiatočníkov. Vďaka tomu je veľmi jednoduché zamerať objekty na oblohe. Prídavný hľadáčik umožňuje presné zameranie oveľa jednoduchšie. Ďalekohľad môže byť použitý na pozorvanie prírody či krajiny, (pozorovanie vtákov, lietadiel, vzdialených objektov a pod), ak je použitá vyrovnávacia šošovka (je súčasťou balenia).

Teleskop Discovery je neuveriteľne jasný, a to buď v noci alebo počas dňa, čo poskytne celej rodine nekonečné hodiny inšpiratívneho pozorovania. Spolu s teleskopom nájdete v balení aj niečo čo potrebujete, aby bolo spoznávanie krásy priestoru jednoduchšie. Balenie obsahuje mapy oblohy, počítačové programy, praktického sprievodcu, HD dokumentárny film na DVD a vynikajúcu a bohato ilustrovanú knihu s názvom "Starry Trail",ktorá je vypracovaná odborníkmi a obsahuje veľa rád. tiež získať exkluzívnu sadu 3D obrázkov a pár 3D okuliarov.

Teleskop ma štandardné 1,25 " komponenty, čo umožňuje postupné rozšírenie sady s ďalšími doplnkami.

Špeciálny vymeniteľný kontrastný filter, určený na pozorovanie Mesiaca, zlepšuje kvalitu obrazu, keď je spln. Vďaka nej ste schopní si všimnúť naozaj fascinujúce detaily hôr, morí a kráterov.

Rozsah clony: f / 7,89
Barlow šošovka: 2 x
Priemer: 114 mm
Hľadáčik: 6 x 30 mm
Ohnisková dĺžka: 900 mm
Zaostrovanie: 1,25 "
Objektív obsahuje: Ramsden SR 4 mm
Zväčšenie: 450 x
Magnitúda: 12,6 mag
Mapy Solárneho systému
Spôsob montáže v azimute
Optický systém reflektora: (zrkadlo ďalekohľadu)
Opticon DVD
Zväčšujúci hĺadáčik: ÁNO, zväčšenie 1,5 x
Rozlišovacia schopnosť: 1,21 "
Doporučené pozorovanie: planéty s ich mesiacmi, súhvezdia, hmloviny, galaxie
Statív výška:140 cm
Hmotnost: 8700 g

 

109,90 €

Teleskop OPTICON Finder
1 ks
Zväčšenie: 32 x
skladom do 14 dní

Super ľahký, prenosný teleskop určený pre nadšencov, ktorí sú ešte len na začiatku svojho astronomického dobrodružstva. Teleskop bol vytvorený s cieľom umožniť pozorovanie hviezd, mesiaca a najjasnejších planét. Tento ďalekohľad je ideálny pri pozorovaní prírody (voľne žijúcej zveri, lietadiel atď). Ďalekohľad v zloženom stave sa ľahko vojde do batohu a možno ho ľahko vziať so sebou na túru alebo na prechádzku. Vďaka jednoduchému systému montáže je zloženie a rozloženie teleskopu veľmi jednoduché a trvá doslova len pár sekúnd a teleskov je za krátky čas pripravený.

Za zmienku stojí aj to, že napriek malej veľkosti ďalekohľadu, nebol menší hľadáčik odstránený, pretože uľahčuje zamerať, nájsť rýchlo sa pohybujúce objekty (satelity, vtáky, lietadlá či vozidlá). Produkt bol vybavený kompasom, ktorý pomáha určiť smer a rovnako uľahčuje orientáciu na blohe a tiež uľahčuje stanoviť súradnice cieľa. Ďalekohľad je vybavený prídavným vymeniteľným okulárom (možno zakúpiť samostatne) čo zvýši rozsah teleskopu až na 100 zväčšenie.

Vďaka vysokej kvalite šošoviek, vám teleskop ponúka svetlý a čistý obraz pozorovaných objektov. Spolu s teleskopom získate DVD na ktorom nájdete pestrofarebné planetárium a na druhom atlas mesiaca.

Ďalekohľad je vybavený vymeniteľným contrastným filtrom, ktorý umožňuje pozorovať mesiac, zvýrazňuje rad detailov pri pozorovaní morí, hôr a kráterov, keď je spln.

Rozsah clony: f / 10
Priemer: 40 mm
Hľadáčik: 5 x 18 mm
Ohnisková vzdialenosť: 400 mm
Zaostrovacie minimum: 0,98 "
Objektív obsahuje: Huygens H 12,5 mm
Zväčšenie: 32 x
Magnitúda: 10,01 mag
Mapy solárneho systému
Spôsob montáže: azimut
Pomocný zameriavač
Opticon DVD v cene
Rozlišovacia schopnosť: 2,89 "
Statív výška: 30 cm
Hmotnost: 1100 g

25,00 €

Teleskop OPTICON Zodiac
1 ks
Zväčšenie: 450 x
skladom do 14 dní

Teleskop na statíve s profesionálnou hlavou EQ-II, ktorú odporúčame ako pre amatérov, tak i pre profesionálov. Primárne zrkadlo s priemerom 76 mm a ohniskovou vzdialenosťou 900 mm garantuje excelentné výsledky, čo v kombinácii s vysokou kvalitou šošoviek dáva jasný a kontrastný obraz hviezd, planét či Mesiaca.Vďaka hlave EQ-II je veľmi ľahké nájsť a sledovať objekty na oblohe vďaka jemnému krokovaniu a tiež vďaka súradniciam ktoré nájdete vo hviezdnom atlase, ktorý je súčasťou balenia.

Zodiac je vybavený tromi výmennými šošovkami Barlow, vďaka ktorým je možné zäčšenie zdvojnásobiť na 450x. Teleskop ma štandardné 1,25 " komponenty, čo umožňuje postupné rozšírenie sady s ďalšími doplnkami.

Použitie tohto univerzálneho teleskopu, nie je obmedzené len na astronómiu. Môžete ho tiež využiť na pozorovanie prírody a krajiny (pozorovanie vtákov, lietadiel, vzdialených objektov a pod.).

Spolu s teleskopom nájdete v balení aj niečo čo potrebujete, aby bolo spoznávanie krásy priestoru jednoduchšie. Balenie obsahuje mapy oblohy, počítačové programy, praktického sprievodcu, HD dokumentárny film na DVD a vynikajúcu a bohato ilustrovanú knihu s názvom "Starry Trail",ktorá je vypracovaná odborníkmi a obsahuje veľa rád. tiež získať exkluzívnu sadu 3D obrázkov a pár 3D okuliarov.

Rozsah clony: f / 11,84
Barlow šošovka: 2 x
Priemer. 76 mm
Hľadáčik: 5 x 24 mm
Ohnisková vzdialenosť: 900 mm
Zaostrovanie: 1,25 "
Objektív obsahuje: Ramsden SR 4 mm
Zväčšenie:
450 x
Magnitúda: 11,7 mag
Výrobca: Opticon
Mapy Solarného systému
Spôsob montáže: Paralactic
Optický systém reflektoru (zrkadlo ďalekohľadu)
Opticon DVD
Rozlišovacia schopnosť: 1,82 "
Odporúčané pozorovanie: Mars, Venuša, Jupiter so svojimi mesiacmi, súhvezdia, hmloviny
Hmotnost: 9500 g
Výška statívu: 140 cm

109,90 €