Ošetrovanie obuvi a impregnácia

Lowa Active creme 75ml
1 ks
impregnácia
Dostupné ihneď (6 ks)

LOWA Active creme je pastovitý prípravok na ošetrenie obuvi s koženým zvrškom. Prípravok je bezfarebný, ale mierne stmavuje ošetrovanú kožu. Zachováva u nubuku a semišu pôvodný matný vzhľad. Vďaka fluorokarbonovému základe je potrebné ho používať minimálne raz za 2 týždne užívania obuvi a vždy po každom sušení mokrej obuvi.

Návod: Krém sa s výhodou nanáša na vlhkú obuv, čo uľahčuje prenikanie prípravku do usne. Po rozotrení počkáme, až sa krém vsiakne do ošetrovanej kože a potom kefou rozleštíme. Obuv je pripravená na použitie po zaschnutí, čo podľa teploty môže trvať aj niekoľko hodín. Najlepšie je obuv ošetrovať večer a nechať zaschnúť cez noc.

Balenie: tuba, 75 ml

6,30 €

Lowa kefa
1 ks
trojuholník
Dostupné ihneď (2 ks)

Trojstranná kefa LOWA predstavuje ideálnu pomôcku pre udržanie optimálneho matného vzhľadu semišovej a nubukovej obuvi. Skladá sa zo štyroch častí s odlišnou funkciou:

Mosadzná drôtená kefa sa používa na semiš na odstránenie odolných škvŕn a oživenie povrchu. Na nubuk je príliš hrubá, zanechávala by na nubuku škrabance.

Nylonová kefa je vhodná ako na semiš, tak na nubuk. Zaisťuje odstránenie voskov o otvorenie pórovej štruktúry kože. Oproti mosadznému kefe je pri čistení povrchu výrazne jemnejšia a šetrnejšia, čo znamená tiež pomalšiu prácu.

Gumová kefa zo surovej gumy slúži k finálnemu obnoveniu jednoliateho matného vzhľadu zvršku obuvi. Môže byť použitá tiež na zmatnenie lesklých plôch. Ak sú na koži zvyšky vosku, je potrebné tieto zvyšky najprv odstrániť nylonovou kefou.

Tvrdá brúsna guma (predtým sa používala pemza) slúži na odstránenie najodolnejších škvŕn odbrúsením tenkej vrstvičky usne. Po odbrúsenie by malo nasledovať naimpregnovanie a po zaschnutí impregnácie finálne ošetrenie gumovou kefou zo surovej gumy.

11,40 €

Lowa Water stop Pre spray 300ml
1 ks
impregnácia
Dostupné ihneď (4 ks)

LOWA waterstop PRO je sprejový prípravok na ošetrenie obuvi s koženým a textilným zvrškom. Prípravok nemení sfarbenie kože a zachováva u nubuku a semišu pôvodný matný vzhľad. Je ale treba ho používať častejšie ako krémy a gély, minimálne raz za každý týždeň užívanie obuvi a vždy pri každom sušení mokrej obuvi. Impregnácia je vhodná aj na obuv s membránou ako napr. GORETEX.

Návod: Sprej sa s výhodou nanáša na vlhkú obuv, čo uľahčuje prenikanie prípravku do usne. Po ľahkom nástreku počkáme, až sa kvapalina vsiakne do ošetrovaného materiálu (koža, tkanina) a potom nástrek ešte raz opakujeme. Zapracovanie kvapaliny do kože rukou pomáha urýchliť celý proces. Obuv je pripravená na použitie po zaschnutí nástreku, čo trvá niekoľko hodín. Najlepšie je obuv ošetrovať večer a nechať vsiaknuť a zaschnúť nástrek cez noc.

Balenie: mechanický rozprašovač, obsah 300 ml

10,90 €