G-1000

G-1000
Jeden z najlepších outdoorových materiálov na svete

G-1000 je vlastný odolný a všestranný materiál spoločnosti Fjällräven, ktorý predstavuje dobre osvedčenú outdoorovú klasiku, ktorá vás pripraví na všetky typy dobrodružstiev v každom podnebí po celý rok - od trópov po polárne oblasti. Husto tkaný materiál (65 % polyester a 35 % bavlna najvyššej kvality) je ošetrený voskom Greenland Wax. Vďaka tejto kombinácii je materiál G-1000 jedným z najlepších outdoorových materiálov s množstvom dobrých vlastností.

• Odolnosť Materiál G-1000 je veľmi odolný voči vode a v kombinácii s nízkou hmotnosťou je ideálnou voľbou pre odevy na cesty alebo do prírody.

• Vodoodolnosť Vosk Greenland Wax zabezpečuje veľkú odolnosť odevov z materiálu G-1000 voči dažďu a vlhkosti. To znamená, že ich môžete používať v prípade krátkych prehánok. Ak keď materiál zmokne, rýchlo sa vysuší.

• Odolnosť voči vetru Husto tkaný materiál G-1000 zabezpečuje takmer úplnú odolnosť voči vetru. Po naimpregnovaní voskom Greenland Wax je zabezpečená úplná ochrana pred chladným vetrom.

• Priedušnosť Jednou z najzaujímavejších vlastností materiálu G-1000 je jeho vynikajúca priedušnosť – efektívne odvádza vlhkosť z tela, čo je praktické najmä pri vykonávaní namáhavých aktivít.

• Ochrana pred UV žiarením Tento materiál zabezpečuje takmer 100 % ochranu pred ultrafialovým slnečným žiarením (UVA a UVB) a vďaka tomu znižuje riziko spálenia na slnku.

Ochrana pred komármi Husto tkaný charakter zabezpečuje ochranu pokožky pred komármi a iným lietajúcim hmyzom, čo je praktické v horách, v lese alebo na cestách v horúcom podnebí. (Materiál G-1000 poskytuje ochranu pred komármi.)

S ochranou, akú potrebujete

Pomocou vosku Greenland Wax si funkčnosť svojho odevu z materiálu G-1000 môžete prispôsobiť. Väčšie množstvo vosku zabezpečí väčšiu hustotu a odolnosť materiálu voči počasiu a zvyšuje tiež jeho trvácnosť a životnosť. Menej vosku zabezpečí väčšiu priedušnosť a zabráni prehriatiu.

 

Ako voskovať odevy vyrobené z materiálu G-1000

Pomocou vosku Greenland Wax môžete svoje odevy z materiálu G-1000 jednoducho prispôsobiť rôznym poveternostným podmienkam a stupňu plánovanej aktivity. Viac vosku znamená, že odevy budú odolnejšie voči počasiu a vetru. Keď vosk vyperiete, dostanete ľahší, maximálne priedušný odev.

Materiál G-1000 je klasickým materiálom oblečenia značky Fjällräven. Husto tkaný materiál tvorený 65 % polyesteru a 35 % bavlny je odolný voči vetru, rýchlo schne, je veľmi odolný voči opotrebovaniu a po nanesení vosku Greenland Wax je odolný i voči vode a špiní sa len pomaly. Vosk sa praním z materiálu postupne vymyje a jeho odolnosť voči vode sa zníži. Pri 2 - 3 praniach môže nastať čas na obnovenie vrstvy vosku. Zabezpečíte tým lepšiu ochranu pred zmoknutím a zlepšíte trvácnosť, a teda aj životnosť odevu.

Vosk Greenland Wax je vyrobený z parafínu a včelieho vosku. Kus vosku (100 g) vystačí asi na desať kusov odevu. Cestovné balenie (23 g) je praktické a môžete si ho zobrať so sebou, aby ste si mohli odev nanovo impregnovať aj počas turistiky v teréne. Vosk Greenland Wax môžete kúpiť na našej internetovej stránke alebo v ktorejkoľvek predajni, kde sa predávajú výrobky z materiálu G-1000.

Ako správne voskovať materiál G-1000

1) Nanesenie Kockou vosku Greenland Wax prechádzajte dlhými ťahmi proti smeru vlákna, čím na odeve zanecháte tenkú rovnomernú vrstvu. Podobá sa to trocha na písanie kriedou po tabuli. Uistite sa, že dobrou vrstvou pokryjete celý odev.

2) Roztopenie Žehličkou nastavenou na nízku/strednú teplotu a bez pary zažehlite vosk do tkaniny (nezabudnite žehličku utrieť, kým ju použijete na iné odevy). Použiť môžete aj sušič na vlasy alebo plameň kempingového variča (pozrite si informácie ďalej). Vosk sa topí pri teplote približne 55-60 °C (131-140 °F).

Užitočné tipy Ak chcete, aby bol materiál ešte odolnejší voči vode, zopakujte postup niekoľkokrát namiesto nanesenia jednej hrubej vrstvy vosku. Je to dobré v prípade namáhaných častí odevu, ako je kapucňa a plecia, kolená a sedacia časť.

Poznámka: Odevy z materiálu G-1000 s páperovou alebo syntetickou výplňou a odevy s podšívkou z materiálu Hydratic, alebo vyrobené z kombinovaných materiálov musíte voskovať opatrne – prečítajte si viac tu.

Voskovanie v prírode pomocou outdoorového variča

Po navoskovaní materiálu, podržte odev vo vzdialenosti niekoľko desiatok centimetrov nad stabilným, silným plameňom vášho outdoorového variča. Začnite na vzdialenejšej strane a pomaly sa posúvajte bližšie, až kým neuvidíte, ako sa vosk začína topiť. Dávajte pozor, aby ste nepodpálili látku a nerobte to s odevom na sebe. Odev držte nad plameňom, kývajte ním dopredu a dozadu, až kým sa vosk neroztopí.

Voskovacie služby vo vašej predajni

V značkových predajniach spoločnosti Fjällräven a iných dobre zásobených predajniach nájdete voskovacie stanice, ktoré vám pomôžu s voskovaním vašich odevov z materiálu G-1000. Najbližšiu predajňu s voskovacou stanicou nájdete tu.